środa, 15 stycznia 2014

#26. Premiery stycznia 2014 cz.4Co „baba” powinna i chce przeczytać?

Premiery stycznia 2014 cz.4

Dziś kolejna dawka (już czwarta) zapowiedzi wydawniczych. Zauważyłam, że sporo z Was zagląda do mnie i komentuje te posty, więc mam nadzieje, że Wam ten cykl przypadł do gustu. No to zobaczmy, co jeszcze piszczy w trawie wydawniczej w styczniu.

Kolejność pozycji wg daty premiery: 

1. Elżbieta Jodko-Kula - Zdrady i powroty              Data premiery: 15.01.2014              Gatunek: obyczajowe              Wydawnictwo: Szara Godzina

      

Jeden mężczyzna, dwie siostry, troje dorosłych dzieci… Co ich łączy, a co dzieli?
"Zdrady i powroty" to refleksyjna, a zarazem przesycona dramaturgią opowieść o rodzinnych tragediach, trudnych wyborach i przebaczeniu. To pełna zaskakujących zwrotów historia zdrady i kłamstwa, w której niespodziewanie pojawia się szansa na odkupienie win z przeszłości.
Czy bohaterowie powieści wykorzystają okazję, by zmienić swe życie na lepsze i naprawić dawno popełnione błędy?


Nie znam prozy tej autorki, a ta książka wydaje mi się ciekawa. Problem „trójkąta”?


2. Katarzyna Michalak - Czarny Książę 

Data premiery:  15.01.2014


Gatunek: obyczajowe


Wydawnictwo: FiliaUlice Miasta po zmroku pustoszeją. Giną piękne, młode kobiety. Morderca zabija je elegancko, finezyjnie, z fantazją.

Inspektor Paul de Vries odchodzi od zmysłów, gorączkowo szukając sprawcy. Podejrzanych jest wielu. Ofiarą może być każda.

Trop prowadzi do Czarnego Księcia, przystojnego i niebezpiecznego Maksymiliana Romanowa, spadkobiercy potężnego rodu.

Między dwoma mężczyznami staje piękna, młodziutka Konstancja, sprzedana za ojcowskie długi. Przyjaźń zmienia się w śmiertelną nienawiść, nienawiść prowadzi do zbrodni. Pozostaje jedno pytanie: kto prowadzi tę grę?

Niesamowita opowieść o zwodniczej miłości, pożądaniu, zdradzie i morderstwie.
Galeria mrocznych postaci na ulicach grzesznego i zepsutego Miasta końca wieku.
Prawdziwa gratka dla miłośników gorących, namiętnych i niebezpiecznych historii.


Zafascynowała mnie okładka tej książki. Wg mnie jest cudna. A do tego…gorąca, namiętna i niebezpieczna historia, to też coś dla mnie…

3. Anna Klejzerowicz - List z powstania

            

Data premiery: 15.01.2014


Gatunek: powieść


Wydawnictwo: FiliaKiedy wciąż czujesz przeszłość za plecami, kiedy całymi latami skrada się ona za tobą jak zamaskowany zabójca – nigdy nie odnajdziesz spokoju. Możesz tylko uparcie szukać odpowiedzi, by cię ostatecznie nie dopadła. . . One tak właśnie zrobiły. Ale czy wygrały z przeznaczeniem? Kto odzyska, a kto straci swoje życie? Dwie kobiety, matka i córka. Kilka pokoleń, jedna zaginiona w Powstaniu łączniczka.

Rodzinna legenda i obsesja. Trudno uporać się z traumą przegranego Powstania, trudno przejść do porządku dziennego nad tajemnicą zaginięcia młodej kobiety. Szczególnie jeśli los od czasu do czasu skutecznie o niej przypomina. Ta powieść to panorama epoki – od czasu Powstania, przez okres Polski Ludowej, transformację, aż po czasy współczesne. Historia, która każe stawić czoło najbardziej nawet niewygodnym prawdom. Fascynująca powieść o tajemnicach z przeszłości i desperackim poszukiwaniu prawdy, pomimo że rozwiązanie zagadki wydaje się przekleństwem.


Powstanie Warszawskie zawsze mnie interesowało, więc nic dziwnego, że ta pozycja mnie zaciekawiła.


4. Danielle Steel - Od pierwszego wejrzenia


Data premiery: 15.01.2014


Gatunek: powieść

Wydawnictwo: Między Słowami
Timmie przeszła w życiu długą drogę. Nieszczęśliwe dzieciństwo i trudne początki dały jej siłę, by wspiąć się na sam szczyt. Dzięki talentowi i determinacji została słynną projektantką mody. Za sukces zawodowy zapłaciła jednak wysoką cenę. Uczucia zawsze spychała na dalszy plan, mimo że coraz bardziej doskwierała jej samotność. I wtedy na jej drodze pojawił się Jean-Charles. Okazało się jednak, że na jej ukochanym ciążą zobowiązania z przeszłości, kochanków dzielą kontynenty, a los skrywa przed nimi niejedną niespodziankę. Co zrobić, gdy trzeba wybierać pomiędzy sercem a rozumem?Jak wiele można poświęcić w imię miłości?

Kolejna powieść Danielle Steel musi być moja, a przynajmniej przeze mnie przeczytana.

5. Ashley Judd - Życie gorzko-słodkie.  
    Wspomnienia

 

Data premiery: 15.01.2014


Gatunek: biografia


Wydawnictwo: Świat KsiążkiAshley Judd jest aktorką filmową i teatralną, zdobywczynią wielu nagród, znaną z ról zarówno w hollywoodzkich przebojach, jak i kameralnych filmach autorskich. Choć od dzieciństwa cierpiała na depresję, dopiero przed trzydziestką zdecydowała się na wizytę u psychiatry. Szczegółowo opisała pierwsze dni terapii i leczenie w szpitalu. Doświadczenie odrzucenia i braku poczucia własnej wartości wykształciło w niej potrzebę pomagania pokrzywdzonym. Po pierwszej wizycie w slumsach, hospicjach i burdelach południowowschodniej Azji wiedziała, że chce poświęcić się obronie najsłabszych. Historia Ashley Judd to opowieść o drodze od gniewu do przebaczenia, od osamotnienia, izolacji po niezwykłą społeczną aktywność i wspieranie cierpiących. I skrzydełko Patrzę na małą, spoconą dziewczynkę o imieniu Durika. Za ubranie służy jej czarna torba na śmieci. Wyciąga do mnie rączki, a ja podnoszę ją. Jest słaba, wiotka. Kołyszę ją, śpiewam jej, nabieram dłonią nieco wody i przemywam jej twarz. Jest cała rozpalona. Jej mama, Muntuzu Angel, mieszka w schludnym, choć maleńkim, prowizorycznym szałasie - będącym jedyną namiastką domu, na jaką od dwóch lat może liczyć razem z siódemką dzieci. Kiedy pytam ją, gdzie śpią, Muntuzu gestem dłoni pokazuje gołe klepisko. Mówi, że padła ofiarą gwałtu zbiorowego, i to nie jednego. Zrobili to żołnierze. Po tym, jak została zgwałcona po raz pierwszy, uciekła do lasu, a potem dostała się do obozu w Kiwanji. Jej matka, ojciec i mąż zostali zamordowani przez oddziały zbrojne. Gdy ją odwiedzamy, tuli kilkunastomiesięczną dziewczynkę o imieniu Naomi. Mówię jej, że to piękne imię i że tak samo nazywa się moja matka. Oblicze Muntuzu Angel jest łagodne i piękne. Kobieta ze spokojem opowiada o swym losie. Wyznaje, że zwykle nie wyjawia faktu, iż dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu, nie chce przecież, aby Naomi od maleńkości nosiła społeczne piętno...


W zasadzie nie przepadam za biografiami, ale ta wydaje się być bardzo wzruszająca…

 

6. Lisa Kleypas - Jezioro marzeńData premiery: 16.01.2014


Gatunek: obyczajowe

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka


 

Zoe i Alex to ogień i woda, światło i mrok. Jednak czasem wystarczy przebłysk światła, by rozproszyć ciemność, a miłość dokonuje cudów.

Alex Nolan to zgorzkniały i cyniczny mężczyzna. Nie przypomina swoich braci, Sama i Marka, którzy podobnie jak on mieszkają nad Zatoką Friday. Oni wierzą w miłość i uważają, że warto zaryzykować cierpienie, by zyskać szczęście. Jednak Alex żyje we własnym piekle, zwalczając demony za pomocą whisky. Wtedy pojawia się duch. Tylko Alex go widzi. Czy zaczyna tracić zmysły?
Zoe Hoffman jest łagodna i romantyczna. Kiedy spotyka uderzająco przystojnego Alexa Nolana, wie, że powinna od niego uciekać. Nawet Alex jej to mówi. Jest w nim jednak coś, co przyciąga Zoe, która chce go przekonać, że miłość naprawdę istnieje.
Duch nie wie, kim jest i dlaczego musi przebywać w domu Nolana. Wie tylko, że kiedyś kochał jakąś dziewczynę. Alex i Zoe posiadają klucz do jego tajemnicy...

Lisa Kleypas (ur. 1964) - bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci. ,,Jezioro marzeń" to kolejna po ,,Ścieżce słońca" część cyklu o Zatoce Friday.


Słyszałam dużo dobrego o tym cyklu – trzeba sprawdzić, ile w tym prawdy.


7. Casey Watson - Mała opiekunka mamusi

Data premiery: 16.01.2014


Gatunek: biografie, wspomnienia, listy

Wydawnictwo: AmberPoruszająca historia małej dziewczynki, która zupełnie sama opiekowała się nieuleczalnie chorą matką Casey Watson jak Cathy Glass opisuje najtragiczniejsze dzieciństwa swoich podopiecznych w bestsellerach z Top 10 brytyjskich list Dziewięcioletnia Abby ma tylko mamę, która choruje od lat na stwardnienie rozsiane. Teraz mama trafia do szpitala, a dziewczynka - do Casey Watson... Casey ma niemałe doświadczenie w opiece nad dziećmi z problemami, ale od początku czuje, że tym razem ma do czynienia z czymś zupełnie innym. Abby jest niespokojna, ma nerwowe tiki - coraz bardziej niepokojące. Usiłując dojść przyczyny, Casey odkrywa, że to nie mama opiekowała się Abby, lecz… Abby mamą. Od najmłodszych lat sama zajmowała się chorą i prowadziła dom - w tajemnicy przed wszystkimi. A matka pozwalała, by dziecko przez lata wykonywało obowiązki dorosłych. Wkrótce staje się jasne, że matka Abby chce ukryć coś jeszcze, i to za wszelką cenę – nawet fałszywego oskarżenia rzuconego na Casey. Casey po raz pierwszy jest rozdarta: poddać się i zrezygnować z Abby czy nawet kosztem swojego osobistego życia szukać prawdy o przeszłości tak dobrego dziecka okradzionego z dzieciństwa… 


Już sama ta krótka notka wydawnicza poruszyła mnie…na książce chyba się nie zawiodę.


8. Patricia Cornwell - IntuicjaData premiery: 17.01.2014


Gatunek: kryminał/sensacja/thriller

Wydawnictwo: Albatros


 
Doktor Kay Scarpetta przeprowadza sekcję Toni Darien, młodej biegaczki, którą znaleziono martwą w Central Parku. Policja uważa, że ofiara została zgwałcona i zamordowana krótko przed znaleźnym ciała. Scarpetta ma wiele wątpliwości, bo znamiona śmierci świadczą, że kobieta zmarła co najmniej trzydzieści sześć godzin wcześniej. Scarpetta i jej mąż, Benton Weseley, psychiatra sądowy, dostają kartkę świąteczną z nieprzyzwoitymi pozdrowieniami od byłej pacjentki Bentona, Dodie Hodge. Kay bierze udział w programie telewizyjnym o tematyce kryminalistycznej. W trakcie programu otrzymuje telefon od Dodie, która zadzwoniła do studia. Gospodyni programu Carley Crispin łamie umowę i próbuje rozmawiać z nią o aktualnie prowadzonej sprawie i o zniknięciu bogatej finansistki Hannah Starr. Po powrocie do domu Scarpetta odbiera paczkę, która może zawierać bombę. Carley kradnie jej komórkę i przekazuje ją Warnerowi Ageemu, psychiatrze sądowemu, który w przeszłości przyczynił się do tego, że Benton przez sześć lat musiał się ukrywać, a potem odejść z pracy w FBI. W prowadzeniu śledztwa bierze udział siostrzenica Kay, Lucy, zastępca prokuratora okręgowego Jamie Berger i Pete Marino, detektyw z prokuratury. Lucy jest osobiście zainteresowana rozwiązaniem zagadki tajemniczego zniknięcia Hannah, ponieważ została przez nią oszukana i straciła dużo pieniędzy. Wkrótce dochodzą do wniosku, że sprawy Toni Darien i Hannah Starr mogą być powiązane, a nadto mieć znacznie większy zasięg, wiązać się z przestępczą rodziną Chandonne'ów, wrogów z przeszłości Bentona.

   

Strasznie to skomplikowane – ciekawe, czy książka rozjaśni tę całą sytuację? 

9. James Patterson - Wycofasz się albo zginiesz

Data premiery: 17.01.2014


Gatunek: kryminał/sensacja/thriller


Wydawnictwo: AlbatrosDziennikarz, Nick Daniels, przeprowadza wywiad z mało znanym celebrytą w bardzo znanej nowojorskiej restauracji. Wywiad przerywa tragiczne morderstwo, które ma miejsce kilka metrów od ich stołu. Zamachowcowi udaje się uciec tak szybko jak się pojawił w lokalu, pozostawiając za sobą chaotyczną scenę i zakrwawiony korpus. Kiedy Nick przesłuchuje swój wywiad natrafia na ślad, który może być kluczowy dla sprawy, ale coś w całej sprawie mu się nie składa. Dziennikarz zdaje sobie sprawę, że ktoś obserwuje każdy jego ruch i ktoś bardzo pilnuje, żeby Nick nie doszedł do prawdy.Powieść sprawia wrażenie dość ciekawej sensacji – autor zresztą jak dotąd mnie nie rozczarował.

10. Katarzyna Michalak - Zmyślona
Data premiery: 17.01.2014


Gatunek: powieść

Wydawnictwo: AlbatrosTrzecia już po Poczekajce i Zachcianku opowieść o młodej pani weterynarz Patrycji, o mężczyznach próbujących zdobyć jej serce, o niezawodnych przyjaciołach i bezwzględnych wrogach, o zwierzętach małych i dużych, okraszona humorem, magią, miłością i wzruszeniami (z nieodłącznym dodatkiem marzeń i łez). Mała, cicha leśniczówka w Zmyślonej, zamieszkiwana do tej pory przez Patryka i Pepsi-psa, ma niespodziewanych gości: to dzieci jego przybranej siostry Hanki, przechodzącej małżeński kryzys, oraz ich opiekunka, prześliczna Dominika. Tymczasem na Poczekajkę i jej mieszkańców, Patrycję i Łukasza, cieszących się szczęściem rodzinnym, wymarzonym domkiem i dwójką cudownych dzieci, spada straszny cios. W jednej chwili tracą to, co stanowiło sedno ich życia. Jak podnieść się po tragedii? Pomoże im w tym Patryk. To on przegarnie ich córkę, on potrząśnie załamanym Łukaszem, on stanie na drodze Gabrielowi, który nadal nie pogodził się z utratą swojej wielkiej miłości. I na dodatek młody leśniczy sam zakocha się z wzajemnością...

Nie znam twórczości Katarzyny Michalak i postanowiłam to jak najszybciej nadrobić !!!

 W księgarniach są już do nabycia książki z pierwszej części moich zapowiedzi. Zachęcam do zakupu !!!

 
 Jesteś tylko mój - Joanna Sykat


Wydawnictwo: Replika


Oprawa: miękka


Liczba stron: 220Natasza poznała Krzysztofa na kursie rumby. Początkowo mężczyzna jest dla niej tylko partnerem do tańca i przyjacielem. Kiedy wreszcie kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że mogłoby ich łączyć coś znacznie więcej, ten zaczyna układać sobie życie z inną.

Po długim czasie Natasza i Krzysztof spotykają się ponownie, a tłumione przed laty uczucie wybucha ze zdwojoną siłą. Jest tylko jedno "ale": Krzysztof zdążył już założyć rodzinę; ma żonę i syna, którego bardzo kocha. Mężczyzna postanawia jednak podzielić swoje życie - i serce - na pół. Natasza w końcu godzi się na bycie "tą drugą". Ani ona, ani Krzysztof nie domyślają się jednak, że jego żona wie o wszystkim. Czy Renata będzie w

stanie nadal żyć z okłamującym ją mężczyzną dla dobra synka?

Pewnego wieczoru na spotkaniu autorskim Nataszy, która opisała historię swojej wielkiej miłości w najnowszej książce, zjawia się Renata. Wręcza pisarce tajemniczy żółty zeszyt. Opowieść, którą Natasza w nim znajdzie, zupełnie zmieni życie jej samej i małego Jasia...

Natasza i Renata - czuła kochanka i zdradzana żona.
Dwie kobiety, dwie matki, dwie historie.
I jeden mężczyzna, który łączy i dzieli.


4 komentarze:

 1. Tak dużo ciekawych książek, a tak mało funduszy i czasu! :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Na "Intuicję" oraz "Wycofaj się albo zginiesz" też bym się skusiła ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym się na wszystkie skusiła, ale...doba za krótka :(

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.