środa, 12 lutego 2014

# 55. Europa da się lubić - autorskie wyzwanie
Witajcie,

Chciałam Was poinformować, że 15 lutego 2014 rusza moje wyzwanie autorskie „EUROPA DA SIĘ LUBIĆ”.  Zasady wyzwania w zakładce "Wyzwanie autorskie "Europa da się lubić"

Tutaj chciałam napisać parę słów na temat pewnych zmian, jakie chciałabym wprowadzić – zmian, które wg mnie z jednej strony ułatwią nieco wyzwanie, a z drugiej uatrakcyjnią je.  Wyzwanie będzie miało formułę czteropoziomową.

I poziom za 1 pkt.  ze stałym hasłem EUROPA – do tego poziomu zaliczę każdą pozycję napisaną przez pisarza europejskiego; każdą pozycję, której  akcja będzie rozgrywała się w Europie (także pisarzy pozaeuropejskich) – jednym słowem wszystko, co z Europą związane.

Oprócz tego w każdym miesiącu (1 dnia o godz.  8.00) otrzymacie ode mnie trzy hasła – po jednym na pozostałe poziomy wyzwania. Postaram się zobrazować to na przykładzie (UWAGA! Takich haseł nie dostaniecie w czasie wyzwania)

II poziom za 2 pkt. hasło: POLSKA – w ramach tego poziomu czytamy twórczość polskich autorów; książki autorów zagranicznych, których akcja rozgrywa się w Polsce; twórczość autorów zagranicznych, których bohaterowie (lub choć jeden bohater) pochodzą z Polski lub mają polskie korzenie itp.

III poziom za 3 pkt. hasło: KRAKÓW – przy tym poziomie koncentrujemy się już tylko na książkach polskich i zagranicznych (także pozaeuropejskich) autorów, których akcja lub bohaterowie mają jakikolwiek związek z Krakowem

IV poziom za 4 pkt. hasło: WAWEL – i tu będzie najtrudniej i dlatego punktowane najwyżej. Książki związane z Wawelem – historyczne z okresu Piastów i Jagiellonów, gdzie życie dworskie koncentrowało się na Wawelu, przewodniki po Krakowie (na pewno jakiś rozdział o Wawelu się tam znajdzie) i każde inne skojarzenie z Wawelem (np. pozycja o Polakach, których groby znajdują się w Katedrze Wawelskiej).


Mam nadzieję, że taka formuła wezwania przypadnie Wam do gustu i zainteresuje Was.

Zapraszam do zgłaszanie się i… zaczynamy zabawę.


15 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie to rozwiązałaś i mi ulżyło, bo ciągle jest jednak Europa za 1 punkt! Super, a z resztą zobaczę jak mi pójdzie.
  To brzmi ekscytująco:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buziaki dla kotka z dołu xxx.

   Usuń
  2. Cieszę się, że Ci się podoba :)
   A kotek zadowolony z buziaczków - słyszysz jak mruczy? :D

   Usuń
 2. Poziom czwarty jest szalenie trudny. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie to rozwiązałaś z punktacją:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurczę nieźle pomyślane...a ja nadal nie mogę wgrać tego...obrazka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że Ci sie podoba...a z obrazkiem daj już sobie spokój - widocznie jest zaklęty :D

   Usuń
 5. O, zaciekawiłaś mnie tym wyzwaniem, co prawda biorę już udział w 10 wyzwaniach, ale chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeoczyłam wcześniej jedną recenzję - http://korcimnieczytanie.blogspot.com/2014/03/markus-zusak-zodziejka-ksiazek.html Markus Zusak "Złodziejka książek", a przecież jej akcja rozgrywa się w Europie, więc już naprawiam swój błąd:)

  OdpowiedzUsuń
 7. I najnowszy link: http://korcimnieczytanie.blogspot.com/2014/03/camilla-lackberg-kaznodzieja.html
  Camilla Läckberg "Kaznodzieja"
  Obie książki za jeden punkcik:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to również dopisane - wracaj Kornelciu tam gdzie trzeba wrzucać linki :D

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.