sobota, 21 lutego 2015

# 220. Kopczyk # 23 (4/2015)KOPCZYK # 23 (4/2015)Tym razem wszystkie moje zwierzaki zastrajkowały i nie chciały pozwolić na użycie swojego wizerunku przy prezentacji mojego kopczyka. No trudno – skoncentrujemy się tym razem na samych książkach, bo przecież właśnie one są dla nas – moli książkowych – najważniejsze. Co tym razem zagościło w moim stosiku? Ano sporo, a w przygotowaniu kolejne pozycje, ale te zaprezentuję Wam już w następnym miesiącu. 

To jedyny stosik w tym miesiącu. Troszkę mniej tych książek niż w styczniu, ale i miesiąc nieco krótszy, a tak jak napisałam kolejny kopczyk w przygotowaniu – na początku marca będzie prezentacja. Trzeba sobie dozować przyjemności. Martwi mnie tylko jedno – ten wieczny brak czasu na wszystko: na czytanie, na recenzowanie i na inne przyjemności. 

No dobrze trzeba powoli przejść do prezentacji i pochwalić się wreszcie swoimi najnowszymi nabytkami. Oto one…  

Przedstawię Wam jak zwykle po kolei, od góry, swoje nowe książkowe skarby. Oto one:

1.    Siła serca  Baptist de Pape. Książka, która pozwala odpowiedzieć sobie na pytania: „Czego właściwie oczekuję od życia?”, „Co jest moim celem” itp. Bardzo ciekawa pozycja i zmuszająca do refleksji. Warto przeczytać. Lektura tej książki już za mną. Wkrótce recenzja. Egzemplarz recenzencki otrzymałam z Wydawnictwa PWN.
2.    Tajemnica morskiej latarni   Santa Montefiore. Kiedyś przeczytałam Spotkamy się pod drzewem ombu tej autorki i bardzo urzekła mnie ta powieść. Historia o poróżnionej rodzinie, skrywanej przeszłości i miłości, która nigdy nie umiera. Brzmi interesująco, prawda? Książka wypożyczona w bibliotece.    
3.    W milczeniu Erica Spindler. Bardzo lubię thrillery romantyczne tej autorki. Erica pisze naprawdę dobrze i wciągająco, a od jej powieści trudno się oderwać. Zobaczymy, czy i tym razem „pochłonę” jej książkę. Egzemplarz recenzencki z Wydawnictwa Harlequin-Mira.
4.    Krzew tamaryszku   Krystyna Nepomucka. Autorka tej książki zmarła niedawno, a ja niestety do tej pory nic z jej twórczości nie poznałam. Tę książkę znalazłam na półce u mamy i niewiele się zastanawiając, zagarnęłam do siebie. Jak później doczytałam, jest to druga część serii, więc muszę najpierw zorganizować sobie tom pierwszy. Może znajdę ją w bibliotece.
5.    Pewnego razu w Paryżu -  Diana Palmer. Egzemplarz dostałam omyłkowo z Wydawnictwa Harlequin-Mira. Nie znam zupełnie autorki, a powieść wydaje się typowym romansidłem. Kiedyś na pewno przeczytam, ale najpierw mam inne pozycje w planach.
6.    Noc zimowego przesilenia – Agnieszka Krawczyk. Ileż dobrego nasłuchałam się o twórczości p. Agnieszki. Nic więc dziwnego, że zapragnęłam ją poznać. Fabuła tego kryminału wydaje się bardzo fascynująca – miłość, zdrada, śmierć, tajne stowarzyszenia okultystyczne, a do tego Kraków z czasów II wojny światowej. Egzemplarz otrzymany do recenzji z Wydawnictwa Szara Godzina. 
7.    Wieczność bez ciebie – Bożena Gałczyńska-Szurek. Współczesny Zamość, zagadkowe morderstwo, tajemnica sprzed lat, miłość z przeszkodami. Przyznacie, że brzmi interesująco? Ja też tak uważam i dlatego książka została przeze mnie przyniesiona z biblioteki.
8.    W cieniu – A.S.A. Harrison. O autorce słyszę po raz pierwszy, ale książka jest wnikliwą, psychologiczną analizą rozpadu związku. Myślę, że warto przeczytać i dowiedzieć się, do czego może być zdolny człowiek, któremu grozi utrata wszystkiego. Egzemplarz recenzencki z Wydawnictwa Znak.
9.    Ostatnie śledztwo – Aneta Ponomarenko. Kolejny kryminał na mojej liście – tym razem przełom wieków XVIII/XIX i wystawa archeologiczna w Kaliszu; do tego kradzież i morderstwa. Książkę wygrałam w konkursie Wydawnictwa Szara Godzina.    

I tradycyjne pytanie. Czytaliście którąś z powyższych pozycji? I jakie wrażenia?

16 komentarzy:

 1. Nic nie czytałam :( Najbardziej zazdroszczę ,,W milczeniu" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy stosik. Przyznam się, że nie znam żadnej z tych pozycji. Czekam na Twoje recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 3. "W milczeniu" polecam, fajny i ciekawy kryminał :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe pozycje. Żadnej nie czytałam, ale jestem ciekawa Twojej opinii co do książki "W cieniu", gdyż zastanawiałam się kiedyś nad jej kupnem.

  OdpowiedzUsuń
 5. W milczeniu już czytałam i polecam ;) Najbardziej mnie interesuje "Tajemnica morskiej latarni".

  Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam nic, ale życzę CI miłej i przyjemnej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mogłabym przeczytać wszystkie oprócz Krzewu tamaryszku ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zazdroszczę książki "W milczeniu ". Muszę ją mieć. Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy zakupione ,,W milczeniu", bi siostra jest wielką miłośniczką autorki, ale jeszcze jej nie czytała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Już wcześniej zwróciłam uwagę na "Tajemnicę morskiej latarni", którą chętnie przeczytam. Jestem ciekawa Twojej opinii. "Siłę serca" widziałam już na innych blogach i wydaje się być interesująca. Reszty niestety nie kojarzę.
  Pozdrawiam,
  Książkowe Wyzwania

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam żadnej z tych książek, ale na "Tajemnicę morskiej latarni" mam wielką ochotę:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie książki są mi obce niestety. A z chęcią przeczytałabym "Krzew tamaryszku" Nepomuckiej. Serdeczności :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na mojej półce również tajemnica morskiej latarni:) Mam nadzieję, że będzie fajne, bo wiele osób odradza:(

  OdpowiedzUsuń
 14. Wyobraź sobie, że żadnej z tych książek nie znam, ale zazdroszczę zdobyczy. Chyba w ramach rewanżu też muszę wrzucić stosiki. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "W cieniu" bardzo mnie rozczarowała. Jestem ciekawa Twojej opinii:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.