piątek, 14 listopada 2014

# 183. Premiery listopada cz.1

Co „baba” powinna i chce przeczytać?

Dawno nie przeglądałam zapowiedzi wydawniczych. O nowościach, premierach czy zapowiedziach dowiadywałam się raczej z Waszych blogów, niż stron wydawnictw. Dzisiaj postanowiłam to nadrobić i oto efekt… Znalazłam parę zapowiedzi listopadowych, które mnie bardzo zainteresowały i bardzo, bardzo chciałabym je przeczytać. Wiem, że zostało niewiele dni tego listopada i jak zwykle nie zrealizuję do końca swojej „chciejki”, ale… pomarzyć dobra rzecz… A Wy widzicie tu coś ciekawego dla siebie? A może czekacie na zupełnie inne premiery? 

1. Anna Fryczkowska – Kurort AmnezjaData premiery: 13.11.2014
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Prószyński Media

Dwie kobiece bohaterki i nadmorski kurort w środku zimy. Zemsta, miłość, żałoba, ucieczka przed przeszłością, szukanie tożsamości. Zbrodnia, kara, dojrzewanie do przebaczenia. No i zasadnicze pytanie: ile przyjemności daje zemsta?
Wanda, trzydziestoletnia świeża wdowa, przyjeżdża do nadmorskiego miasteczka Brzegi, w lutym kompletnie sennego i opustoszałego. Po co tu przyjechała? Dla zemsty. To tu właśnie schroniła się kobieta, która dwa miesiące temu, w wypadku samochodowym, spowodowała śmierć męża Wandy.
Marianna, dwudziestolatka, która spowodowała tragiczny w skutkach wypadek, mieszka w Brzegach od miesiąca, pomaga w pensjonacie obsługując bardzo nielicznych zimowych gości, ale tak naprawdę przechodzi rekonwalescencję. Wypadek i operacja spowodowały, że Marianna została dotknięta kompletną amnezją. Przeszłości w ogóle nie pamięta, wraca do niej w nielicznych migawkach.
Wanda poczyni wiele odkryć dotyczących swego zmarłego męża i zada sobie pytanie, czy zemsta syci, a Marianna dowie się, jaka była przed wypadkiem i dlaczego narzeczony chciał ją ukształtować na nowo.
Mocna powieść obyczajowa z elementami thrillera psychologicznego.2. Nora Roberts – Teraz i zawszeData premiery: 14.11.2014
Gatunek: romans
Wydawnictwo: Mira

Daniel, senior rodu MacGregorów, trafia do szpitala. Trwa ciężka operacja. Anna, żona Daniela od niemal czterdziestu lat, z lękiem oczekując na jej wynik, wraca myślami do przeszłości. Poznali się w Bostonie, gdzie ona studiowała medycynę. Daniel przybył tu niedawno ze Szkocji i zdążył już dorobić się pokaźnej fortuny. Zamierzał znaleźć żonę. Anna od pierwszej chwili zrobiła na nim piorunujące wrażenie. Przyzwyczajony, że szczęście mu sprzyja, ruszył na podbój, ale ona szybko mu uświadomiła, że nie będzie łatwym celem. Ian MacGregor jest potomkiem pierwszych szkockich emigrantów, którzy w osiemnastym wieku osiedli w Bostonie. Podobnie jak inni członkowie tego niepokornego rodu nade wszystko ceni wolność, honor i dobre imię. Wróg wciąż jest ten sam – przeklęci Brytyjczycy. Ian, ranny w walce, musi uciekać. Los wiedzie go do domu w lesie, gdzie z ojcem i braćmi mieszka młoda wdowa Alanna. . .

3. Izabela Żukowska - SkazyData premiery: 18.11.2014
Gatunek: powieść
Wydawnictwo: Prószyński Media

„Skazy” to historia ludzi, którzy nie są doskonali, i historia miasta, które dało się uwieźć totalitarnej ideologii. Piekła nie ma – twierdzi jeden z bohaterów powieści. Ta historia dowodzi, że piekło to jesteśmy my sami.
Powieść o dwóch wiekach historii gdańskiej rodziny Hollenbach, z której wywodzą się siostry Johanna i Henrietta. Choć są bliźniaczkami, decyzje, które podejmują, prowadzą je w skrajnie odmienne miejsca. Tworzące się Wolne Miasto Gdańsk, Republika Weimarska i Berlin lat dwudziestych, a także stolica odrodzonej Polski i powstająca dopiero Gdynia – to miejsca, w których przyszło im tych wyborów dokonywać. Nad wszystkim zaś uniosła się w końcu hitlerowska flaga ze swastyką.
Ludzkie losy w zderzeniu z determinującą je historią, która stawia wyzwania życiowym dylematom i konfliktom.


4. Jonathan Holt – Carnivia. HerezjaData premiery: 19.11.2014
Gatunek: sensacja / kryminał
Wydawnictwo: Akurat

Druga część bestsellerowej trylogii, której akcja toczy się równolegle w dwóch Wenecjach: rzeczywistej i wirtualnej. Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony opowieść o morderstwach, porwaniach, międzynarodowej przestępczości oraz intrygach sięgających mackami głęboko w przeszłość... i w przyszłość. Arcydzieło literatury sensacyjnej, łączące cechy najlepszych powieści Stiega Larssona i Dana Browna.
Nieznani sprawcy uprowadzają nastoletnią córkę amerykańskiego żołnierza. Wskazówki, gdzie jej szukać, pojawiają się na portalu carnivia. com, ale policja nie potrafi – albo nie chce – ich wykorzystać.
W poszukiwania dziewczyny angażują się kapitan Kat Kapo z włoskiej policji i analityczka amerykańskiego wywiadu Holly Boland. Mroczne sekrety, do których docierają, mogą wstrząsnąć fundamentami ładu politycznego nie tylko Włoch, ale także całej Europy.
Daniele Barbo, genialny twórca carnivia. com, pilnie strzeże tajemnic zapisanych na jego serwerach. Kiedy część z nich wychodzi na światło dzienne, nic już nie będzie tym, czym było do tej pory.

5. Alex Kava – Mroczny tropData premiery: 19.11.2014
Gatunek: sensacja / kryminał
Wydawnictwo: Mira

Ryder Creed i jego psy tropiące zostali opisani w mediach po przechwyceniu kilku poważnych transportów narkotyków na lotnisku w Atlancie. Ale ich nowo nabyta sława przyciąga także niechcianą uwagę. Gdy Creed i jeden z jego psów przeszukują statek rybacki, odkrywają tajne pomieszczenie. Ale ostatni ładunek kolumbijskiego kartelu, to nie narkotyki. Tym razem, to ludzie. Co gorsza, Creed pomaga w ucieczce jednemu z kurierów kartelu - czternastoletniej dziewczynie, która przypomina mu jego młodszą siostrę, która zniknęła piętnaście lat temu. Tymczasem agentka FBI Maggie O'Dell prowadzi dochodzenie w sprawie serii morderstw - ofiary torturowano i utopiono w rzece Potomac. Maggie podejrzewa, że to dzieło przebiegłego i brutalnego zabójcy. Ale zanim odnajdzie listę kolejnych ofiar z nazwiskiem Creed'a, może być za późno. . .


6. Paullina Simons - Bellagrand  Data premiery: 19.11.2014
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Świat Książek

Zrezygnowali ze wszystkiego, by być razem, lecz miłość była tylko początkiem... Gina, imigrantka z Włoch, niezależna, wrażliwa i silna, rozpaczliwie pragnie założyć rodzinę. Pochodzący z bostońskich wyższych sfer Harry, idealista i działacz polityczny, chce stworzyć lepszy świat. Połączeni namiętnością, miotają się, kłócą i łamią sobie serca, by w końcu stanąć w obliczu ostatecznego wyboru, który na zawsze przypieczętuje ich los. Wspólna podróż prowadzi ich przez cztery dekady i dwa kontynenty, przez chwile triumfu i zamętu, od nękanych strajkami uliczek Lawrence w stanie Massachusetts po wykładane marmurem sale i sekretne drzwi tajemniczej rezydencji o nazwie Bellagrand. Autorka bestsellerów Paulina Simons stworzyła kolejną frapującą sagę o złamanych sercach i odkupieniu, poruszającą opowieść o miłości, która doprowadziła do "Jeźdźca miedzianego".


7. Karolina Wilczyńska – Jeszcze raz, Nataszo Data premiery: 19.11.2014
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Kojąca książka, która rozgrzeje serce każdej kobiety. Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było... Do czasu. "Jeszcze raz, Nataszo" to opowieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji szukała w oczach ukochanego. Teraz musi iść przez życie sama. Czy odnajdzie utracone szczęście i spokój?
„Każdy związek to nieustanne pole walki. A walka staje się bezpardonowa, kiedy małżeństwo po 18 latach przechodzi do historii. Czy Natasza, bohaterka książki odnajdzie siebie, czy zatraci się w rozpamiętywaniu, wspominaniu tego, co było złe? Na te pytania odpowiada znakomita książka Karoliny Wilczyńskiej. ”
Ałbena Grabowska
„Przeglądając obrazki z życia młodej kobiety sukcesu, odnajdujemy cząstki własnej historii, własnych pragnień, dążeń i dylematów. Przywołujemy w pamięci własne fotografie z tamtych lat. W końcu tak wiele łączy nas – kobiety. Czy uda się naprawić błędy i odnaleźć utracone nadzieje? Zawsze jest czas, by wszystko zmienić. Chciałoby się rzec, do dzieła Nataszo! I czekać na dalszą część tej historii, która przeczytana jednym tchem kończy się zbyt szybko. ”
Monika Kuszyńska
„Wiem, że jeszcze nie raz powiem sama sobie „spróbuj jeszcze raz”. Przypomnę sobie Nataszę. Przypomnę swoje własne życie. Mam nadzieję że tysiące innych ludzi przeczyta opowieść Nataszy i świadomie, z namysłem będzie sobie powtarzać „spróbuj jeszcze raz... ”. Przeczytajcie. Polecam wszystkim. ”
Ilona Felicjańska

8. Jessica Treadway – Patrz na mnieData premiery: 20.11.2014
Gatunek: sensacja / kryminał
Wydawnictwo: Prószyński Media

Czy wiesz wszystko o swoim dziecku? Wyobrażasz sobie, że mogłoby kiedykolwiek wystąpić przeciwko tobie? I nie chodzi tu bynajmniej o zwykłą rodzinną sprzeczkę...
Hanna i Joe nie mogli przypuszczać, że poszukiwanie szczęścia przez ich młodszą córkę doprowadzi do rodzinnej tragedii. Kiedy Dawn przedstawia Ruda, swojego nowego chłopaka, rodzicom i siostrze, zadowoleni, że dotąd niezdarna i wycofana dziewczyna nagle rozkwitła, starają się tłumić w sobie niepokój. Jednak gdy Hanna i Joe zostają napadnięci we własnym domu i ciężko pobici, Rud jest głównym podejrzanym. Joe umiera w wyniku doznanych obrażeń, natomiast Hanna, której cudem udało się przeżyć, zaczyna egzystować w świecie żalu, obaw i wspomnień z dawnego życia. Gdy Rud wygrywa apelację, a Dawn wraca do rodzinnego domu, Hanna musi odtworzyć w pamięci noc napadu, żeby móc zeznawać w powtórnym procesie i nie dopuścić do uwolnienia mordercy swego męża. Jednak wraz z odzyskaniem wspomnień przychodzi konieczność stawienia czoła prawdzie o tym, kim stało się jej własne dziecko.
Czy zło może być dziedziczne?
Jak kochać własne dzieci, by żadne z nich nie czuło się mniej ważne?
Na ile możliwy jest powrót do normalnego życia po tragedii, która wywraca je do góry nogami?
Jessica Treadway uczy kreatywnego pisania w Emerson College w Bostonie. Jej zbiór opowiadań „Please Come Back to Me” otrzymał nagrodę Flannery O'Connor dla krótkich form literackich.

9. Laila Shukri – Perska miłośćData premiery: 25.11.2014
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Prószyński Media

Wzruszająca historia Polki, która swojego szczęścia szukała w krajach arabskich.
Studiująca turystykę Lidka dostaje nieoczekiwaną propozycję wyjazdu na roczne stypendium językowe do Kuwejtu. Tam poznaje Hassana, któremu bardzo szybko wpada w oko. Aby oczarować dziewczynę wschodni przystojniak zabiera ją w kilkudniową podróż po bogatym emiracie. Pod koniec prosi ją o rękę i obiecuje, że może żyć jak arabska księżniczka.
Polka zaczyna się wahać. Rodzina w kraju nie kryje rozczarowania, ale Lidka ostatecznie decyduje się na ślub i bardzo szybko zachodzi w ciążę. Czułe pieszczoty i namiętny seks stają się napastowaniem ze strony męża. Za jego namową przerywa dotychczasowe studia i traci kontakt z rodziną. Jej życie zmieni się zupełnie, gdy do ich domu sprowadza się teściowa i siostra Hassana. Tylko czy mogła przypuszczać, że właśnie najbliżsi ludzie zgotują jej piekło?
Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Wschodu. Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Emiratach Arabskich, ale już planuje swoją dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Uwielbia po całym dniu zasiąść na tarasie i napić się campari. „Perska miłość” to jej debiut powieściowy.

10.  Ella Harper – Cząstka Ciebie Data premiery: 27.11.2014
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Prószyński Media

Małżeństwo doskonałe. Druzgocąca tajemnica. Wybór, którego nie sposób dokonać.
Trzydziestoparoletni Lucy i Luke Harte'owie mają wszystko – wymarzoną pracę, wspaniały dom, kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Brak im tylko tego, czego pragną najbardziej: dziecka. Po ośmiu poronieniach i latach rozczarowań los wreszcie się do nich uśmiecha. Lucy jest w ciąży od czterech miesięcy – najdłużej w historii ich związku. I ona, i Luke nie posiadają się ze szczęścia. Ale przeznaczenie ma wobec Lucy inne plany. W dniu piątej rocznicy ślubu dochodzi do groźnego wypadku samochodowego. Luke zapada w śpiączkę. W tym czasie Lucy, wspierana przez swoją teściową Patricię, najlepszą przyjaciółkę Dee i szwagierkę Nell, stara się nie dopuścić, by życie rozpadło się jej na kawałki. Lecz dla całej rodziny Harte'ów zmieni się ono bardziej, niż ktokolwiek mógłby to podejrzewać, gdy nieprzytomnego Luke'a odwiedzi w szpitalu Stella – jego koleżanka z pracy...
Czy możliwy jest wybór między miłością życia a pragnieniem posiadania dziecka?
Dlaczego ojcostwo jest często postrzegane jako mniej istotne niż macierzyństwo?
Czy łatwiej jest wybaczyć jednorazową zdradę niż długotrwały romans?

23 komentarze:

 1. Nora Robets, Alex Kava to zdecydowanie moje klimaty :) Bardzo podobają mi się książki tych autorek :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Fryczkowska, Wilczyńska i Harper to autorki książek, które muszę mieć! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Carnivia. Herezja" już za mną i gorąco Ci ją polecam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiła mnie "Carnivia Herezja", ale najpierw musiałabym przeczytać pierwszą część ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka książek bardzo mnie zaintrygowało ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. 9, 6 i 2 to pozycje, które mam ochotę przeczytać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. "Skazy" mam w planach, rewelacyjna fabuła... Czytam wszystkie powieśći Alex Kavy, więc oczywiscie na "Mroczny trop" też przyjdzie czas ;)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie pozycje z gatunku sensacja/kryminał chętnie bym poznała + Skazy.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Cząstkę ciebie" i "patrz na mnie" kupię na pewno

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta okładki są takie piękne. Aż żal nie kupować takich nowości!

  OdpowiedzUsuń
 11. Herezja i Mroczny trop chętnie bym przygarnęła.
  A przy okazji zapraszam na konkurs
  http://monweg.blog.onet.pl/2014/11/12/konkurs-200-000-i-szansa-na-dwie-ksiazki/

  OdpowiedzUsuń
 12. Z góry przepraszam za prywatę, ale na moim blogu właśnie opublikowałam filmik, nad którym pracowałam ponad miesiąc i realizacja którego zajęła mi ogromnie dużo czasu, dlatego będę bardzo wdzięczna jeżeli zajrzysz, a być może jeżeli oczywiście Ci się spodoba, to szepniesz o nim słówko znajomym . Jeszcze raz przepraszam :)
  Pozdrawiam,
  Esa:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Byłam pewna, że nic mnie nie zainteresuje ale zarówno Skazy, Kava i jeszcze kilka tytułów bym przygarnęła.

  OdpowiedzUsuń
 14. Z niecierpliwością czekam na "Herezję" Jonathana Holta :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam nadzieję, że dobrze dodaję ciągle zgłoszenia pod sierpniem?:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Czekam na 'herezję' i 'cząstkę ciebie' :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja bym chciała przeczytać 8 z 10 wymienionych. ;)
  Z 3 i 6 rezygnuję ;))

  OdpowiedzUsuń
 18. Tym razem nic mnie nie zaciekawiło, poza ''Kurort amnezja'', ale książkę już przeczytałam i gorąco polecam, bo jest naprawdę godna uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 19. ,,Patrz na mnie" bardzo mnie interesuje ! :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Za książkę Nory Roberts mogłabym zabić! :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Kurort amnezja i Cząstka ciebie - jak najbardziej chcę przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 22. nie znalazłam nic dla siebie :-)
  może poczekam za innymi nowościami i zapowiedziami ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Norę czytałam lata temu;) Cała seria o MacGregorach jest fajna i polecam czytać od pierwszej;) Carnivię także bym przeczytała;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.