niedziela, 12 kwietnia 2015

# 233. Poezja serca [15]Zanurzcie się wraz ze mną w otchłań miłości…

*** (Bez Ciebie… )

Halina Poświatowska
bez ciebie jak
bez uśmiechu
niebo pochmurnieje
słońce
wstaje tak wolno
przeciera oczy
zaspanymi dłońmi
dzień -

szeptem
modlę się do uśpionego nieba
o zwykły chleb miłości
 Halina Poświatowska – poetka, która przez swoje krótkie, bo tylko 32-letnie życie, stworzyła wiele pięknych wierszy o miłości. W Jej poezji miłość przeplatała się ze śmiercią – były to bowiem dwa podstawowe motywy Jej twórczości. Poetka od młodości ciężko chorowała na serce – zdawała sobie sprawę, że Jej życie nie potrwa długo. Pochylmy się na chwilę nad Jej twórczością i zastanówmy nad ulotnością życia. 

A do posłuchania coś wyjątkowego. Dwa wiersze Haliny Poświatowskiej w wykonaniu samej Poetki. Niesamowite uczucie… Posłuchajcie…
 

3 komentarze:

  1. Jestem właśnie w trakcie czytania "Upartego serca" . Halina Poświatowska to mój ideał - jeśli chodzi o poezję. Pozdrawiam serdecznie. A posłuchanie jej interpretacji - to prawdziwa uczta dla ducha.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie miałam okazji słuchać Poświatowskiej. Ale wyszukałaś :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ostatnia zwrotka mówi wszystko...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.