niedziela, 21 września 2014

# 171. Zapowiedzi wydawnictwa Prozami - październik 2014Co „baba” powinna i chce przeczytać?
Zapowiedzi wydawnictwa Prozami– październik 2014


Aż mi się oczy uśmiechnęły jak zobaczyłam, jakie premiery przygotowało dla nas Wydawnictwo Prozami w najbliższym czasie. Słuchajcie, to już w październiku, czyli tak naprawdę za parę dni !!! Jak dla mnie rewelacja. Wszystkie trzy znajdą się na mojej liście „koniecznie – do przeczytania”. A jakie jest Wasze zdanie? Czekacie na którąś z tych pozycji? 

Zapraszam do poczytania, a potem do wizyty w księgarniach. Przecież mole książkowe właśnie to lubią najbardziej.

1.  Krystyna Bartłomiejczyk – Zacznij od nowa, Zuzanno 
 
Data premiery:  24.10.2014
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Prozami
Oprawa: miękka
Kontynuacja powieści „Sama tego chciałaś, Zuzanno”. Porzucona przez męża Zuzanna nie traci nadziei, że małżonek odzyska rozum i wróci na łono rodziny. W nowej sytuacji trzeba się jednak odnaleźć, co nie jest łatwe, bo w kierunku kochanki odpłynęły z mężem także i pieniądze.

Zuzanna nie ma zatem wyjścia – zrzuca kapcie, zakłada buty na obcasie, wciska się w elegancki żakiet i rusza na podbój świata (biurowego, aplikując na najniższy szczebel). Kiedy udaje jej się stanąć na nogi (całkiem zgrabne, bo ze stresu zdążyła zeszczupleć) i zaczyna wszystko od nowa, pojawia się skruszony mąż… Źródło2.  Danka Braun – Historia pewnego narzeczeństwaData premiery:  24.10.2014
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Prozami 
Oprawa: miękka
Krzysztof Orłowski, syn Renaty i Roberta, wchodzi w dorosłość. Jest podobny do ojca - przystojny i inteligentny. W klasie maturalnej zakochuje się w nieodpowiedniej zdaniem rodziców dziewczynie, przez co zaniedbuje naukę, staje się krnąbrny i opryskliwy. Ponieważ rozmowy z nim nie przynoszą oczekiwanych efektów, Robert postanawia wdrożyć inne metody działania. Razem z Renatą uknuwają misterną intrygę...

Tymczasem z Australii powraca teściowa Renaty. Jest wylewna i uczuciowa, pragnie naprawić dawne szkody. Jej intencje wydają się czyste, szybko zdobywa sympatię członków rodziny. Renata jednak nie potrafi jej zaufać. Czy obawy okażą się słuszne? Źródło3.  Magdalena Zimniak  – Białe róże dla Matyldy

Data premiery:  24.10.2014
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Prozami
Oprawa: miękka
Po nagłej śmierci rodziców Beata próbuje odzyskać spokój. Nie jest to łatwe, ponieważ krótko po pogrzebie pojawiają się śledczy, podając w wątpliwość tezę o wypadku.

Z każdym dniem w głowie Beaty wykluwa się więcej pytań, a znalezione przez nią pamiętniki ciotki Matyldy rzucają nowe światło na przeszłość całej rodziny. Odkrywane tajemnice zachwieją życiem kobiety. Żadna wartość nie pozostanie pewnikiem. Źródło3 komentarze:

 1. Nie znam jeszcze Zuzanny, ale musiałabym zacząć od pierwszej części.
  "Białe róże dla Matyldy" też mnie zaciekawiły.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka Danki będzie świetna, wiem to :)
  A te Białe róże też chciałabym mieć...

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesuje mnie najbardziej książka pani Magdaleny Zimniak - ciekawie się zapowiada i ma cudną okładkę. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.