sobota, 25 lipca 2015

# 275. Kopczyk nr 29 (10/2015)KOPCZYK # 29 (10/2015)


Dziś stosik książek, które częściowo już przeczytałam oraz moje nowe nabytki w antykwariacie. Jednak nie potrafię być konsekwentna. Obiecywałam sobie, że nie postawię kolejnych książek na półce, dopóki nie wyjdę z zaległości, a tu… kolejne stoją i uśmiechają się do mnie. A ja zamiast martwić się swoim brakiem konsekwencji, cieszę się, że je mam. I chwalę się nimi… Chcecie zobaczyć, co ostatnio czytałam, a co zdobyłam do swoich książkowych kolekcji? Zapraszam. 

Przedstawię Wam jak zwykle po kolei, od góry, swoje nowe książkowe skarby. Oto one:

1.    Zaciszny Zakątek  Agata Kołakowska. Świetna powieść obyczajowa, w której wszystko wygląda inaczej, niż na początku się wydaje. Każdy dom kryje jakąś swoją tajemnicę, a ludzie są inni niż ci, za których chcieliby uchodzić. Gra pozorów? Kawał doskonałej literatury współczesnej, słodko-gorzkiej, z ciekawą kreacją bohaterów, intrygującą fabułą, niebanalnej. Ja ją przeczytałam i wszystkim polecam. Egzemplarz z biblioteki.
2.    Białe róże dla Matyldy Magdalena Zimniak. Książka, która ostatnio zrobiła na mnie największe wrażenie. Nastawiona na powieść obyczajową, otrzymałam thriller psychologiczny i to jeden z najlepszych, jakie czytałam. Powieść wywołująca niesamowite emocje, niedowierzanie, strach. Rewelacyjna, niepowtarzalna fabuła, świetny warsztat pisarski, klimat mrożący krew w żyłach. Polecam z czystym sumieniem. Egzemplarz z biblioteki.   
3.    Szósta ofiara Gregg Olsen. Dużo dobrego naczytałam się o thrillerach tego pana i… chyba nastawiłam się na wyjątkowy, a dostałam tylko niezły thriller. Niby napięcie jest, ofiary zamordowane w bestialski sposób też, ale … czegoś mi zabrakło. Oczywiście książka może się spodobać, ale do rewelacyjnej jej daleko. Egzemplarz z biblioteki.
4.    Czas miłości Colleen Mccullough. Autorkę znam z jednej z piękniejszych książek, jakie czytałam – Ptaki ciernistych krzewów. Czy ta książka będzie równie udana? Czas pokaże. Zakup w antykwariacie.
5.    Kariera Emmy Harte (t.I i t.II) -  Barbara Taylor Bradford. Kiedyś dawno temu widziałam serial nakręcony na podstawie tej powieści. Naprawdę świetny. Nadszedł czas poznać książkę. Mam nadzieję, że zrobi na mnie nie gorsze wrażenie. Oczywiście wypatrzona w antykwariacie.

I tradycyjne pytanie. Czytaliście którąś z powyższych pozycji? I jakie wrażenia?

10 komentarzy:

 1. Czytałam "Karierę Emmy Hart" ale już bardzo dawno temu, więc za wiele z niej nie pamiętam. Film mi się podobał:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłej lektury :) Ja tradycyjnie nie znam na razie nic z Twojego stosika :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic nie znam, tradycyjnie sporo książek jeszcze przede mną. Przyjemnej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią przeczytałabym "Zaciszny Zakątek". Mam wielką ochotę na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie chciałabym przeczytać "Zaciszny Zakątek" ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. To się w głowie nie mieści jak ja mało ksiązek w swoim życiu przeczytałam. Świadczy o tym nieznajomość ani jednej pozycji z Twojego kopczyku.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Byłam bardzo ciekawa "Szóstej ofiary" i niestety mój apetyt na te książkę mocno się zmniejszył po Twojej opinii :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czas miłości czytalam w liceum i muszę sobie tę lekturę odświeżyć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy stosik:) "Białe róże..." też mam w planach:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.