wtorek, 10 marca 2015

# 226. Kopczyk nr 24 (5/2015)KOPCZYK # 24 (5/2015)
Na poprawę humoru po ostatnich smutnych przeżyciach ułożyłam sobie taki oto kopczyk. Zdjęcie zrobione ponad tydzień temu, więc w międzyczasie przybyły kolejne cuda (poznacie je w kolejnym stosiku, który już się tworzy), ale na razie musicie się zadowolić tym – niewielkim, ale jakże piękne pozycje się w nim znajdują. Jestem z nich bardzo, bardzo dumna… zresztą zobaczcie sami. 

Przedstawię Wam jak zwykle po kolei, od góry, swoje nowe książkowe skarby. Oto one:

1.    Czerwone liście  Paullina Simons. Bardzo cenię Paullinę jako pisarkę, a jej seria o losach Tatiany i Aleksandra od dawna należy do moich ulubionych powieści. Ciekawa jestem, jak radzi sobie w tak uwielbianym przeze mnie gatunku, jakim jest thriller/kryminał. Książka z biblioteki.
2.    Tam, gdzie rodzi się miłość   Edyta Świętek. Z twórczości Edyty znam jedynie Cienie przeszłości, które bardzo mile wspominam. Bardzo jestem ciekawa, czym zaskoczy mnie pisarka w swojej nowej powieści, a zapowiada się naprawdę ciekawie. Tajemniczy wróg, zemsta za niepopełnione winy, miłość… Egzemplarz wygrany w konkursie u Autorki. Jeszcze raz dziękuję Edytko …
3.    Blizny Katarzyna Michalik-Jaworska. Książka nie należy do literatury „lekkiej, łatwej i przyjemnej”, ale zmuszającej do refleksji i przemyśleń. Po powieści Pomyślę o tym jutro należę do fanek p.Katarzyny, więc propozycję przeczytania i zrecenzowania Jej nowej powieści przyjęłam z entuzjazmem. Lektura już za mną – recenzja wkrótce. Egzemplarz otrzymany do recenzji z wydawnictwa Dobra Literatura.
4.    Na los szczęścia   Nora Roberts. Bardzo lubię książki tej pisarki, a dość dawno jej nie czytałam. Czasem trzeba się odstresować i warto poświęcić na to parę wieczorów. Mam nadzieję, że spotkanie z Norą będzie takim odstresowaniem. Książka pożyczona od znajomej.
5.    Kurort Amnezja -  Anna Fryczkowska. Głośno było o tej książce i zbierała bardzo pochlebne opinie. Powieść obyczajowa z elementami thrillera psychologicznego. Zemsta, miłość, żałoba, amnezja – bardzo jestem ciekawa, jak Autorka poradziła sobie z tymi jakże trudnymi tematami. Książkę wygrałam w konkursie u cyrysi.

I tradycyjne pytanie. Czytaliście którąś z powyższych pozycji? I jakie wrażenia?

20 komentarzy:

 1. "Kurort Amnezja" u mnie też czeka na półce i to też wygrana w konkursie:)) Świetny stosik:) Wszystkie pozycje mi się podobają:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam jedynie "Czerwone liście". Była to moja pierwsza książka tej autorki i bardzo miło ją wspominam. Co do Nory Roberts to również lubię sięgać po jej twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze żadnej, wszystkie wydają się być interesujące ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic nie czytałam, ale ciekawi mnie "Kurort amnezja". Norę Roberts poczytałabym dla odprężenie, a P. Simons intryguje mnie jako autorka :) Dużo uśmiechu życzę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne tło! Tytuł "Blizny" mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic nie znam, ale książki Pauliny mam w domu , wstyd bo leżą i leżą :]

  OdpowiedzUsuń
 7. Norę Roberts bym CI podkradła ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam tylko Kurort Amnezja i bardzo pozytywnie wspominam tę książkę. Sama zaś czekam na ''Tam, gdzie rodzi się miłość''.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się nazwa. W końcu nie ten wyświechtany stosik, a kopczyk! Świetnie!
  Życze udanej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 10. Faktycznie kopczyk niewielki, ale bardzo obiecujący. Przyjemnego czytania i jak najmniej smutków. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny stosik :) nie czytałam żadnej, ale mama ochotę na N.R. i na "Kurort Amnezja" - miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niezły stosik. Na pewno sięgnęłabym po Norę Roberts.

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękny stos. Życzę przyjemnych lektur! ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czekam na recenzję powieści "Blizny". Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem ciekawa "Blizn". Mam je, ale jeszcze nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie kojarzę żadnej z tych książek. Najbardziej chciałabym przeczytać "Blizny", bo nie przepadam właśnie za literaturą "lekką, łatwą i przyjemną" ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.