piątek, 1 maja 2015

# 237. UWAGA!!! KONKURS!!!UWAGA   UWAGA

KONKURS  MAJOWY !!!Do wygrania 1 nowy egzemplarz sagi rodzinnej Ałbeny Grabowskiej „Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli” tom II

Zapraszam wszystkich serdecznie…

Długi weekend majowy w tym roku jakby nieco krótszy, pogoda za oknem niezbyt zachęcająca do spacerów czy grilla, więc dla poprawienia nastroju postanowiłam zaproponować Wam konkurs. Do wygrania perełka. Ci, którzy czytali tom I to wiedzą; Ci, którzy nie czytali muszą uwierzyć na słowo, że jest to lektura obowiązkowa. Jestem pewna, że miłośników pisarstwa Ałbeny nie będę musiała namawiać. A tych, co jeszcze go nie znają… tak ten konkurs jest również dla Was, bo Ałbenę i Jej twórczość należy poznać i to jak najszybciej. Książkę ufundowało Wydawnictwo Zwierciadło. Dziękuję. Kto ma ochotę?  
    
Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i zapraszam do konkursu.


Epicka opowieść o losach polskiej rodziny wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku rozpoczyna się z chwilą wybuchu I. wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych.

1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. W tym wyjątkowo burzliwym dla losów Polski dniu Mania rodzi kolejne bliźniaczki - Kasię i Basię. Szczęście związane z urodzeniem córek przyćmi zaginięcie jej męża Pawła. Czy oznacza to owdowienie? Wówczas nikt tego nie wie. Tego feralnego dnia niemieckie kule dosięgły również nestora rodu - Antoniego. Ciężar odpowiedzialności za rodzinę musi wziąć na siebie Ania - bliźniaczka Mani.

Podczas II wojny światowej rodzina Winnych przeżywa to samo, co setki tysięcy polskich rodzin. Niektórzy Winni walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z okupacyjną codziennością: terrorem, głodem i groźbą wywózki do obozów koncentracyjnych. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Upragniona wolność niewiele ma jednak wspólnego z tym, o czym marzyli przez lata nazistowskiego terroru. Inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów to chleb powszedni powojennych lat. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?Ałbena Grabowska – lekarz neurolog- epileptolog (obecnie pracuje w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym, pełni także funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Epileptologii). Imię Ałbena, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza swoim bułgarskim korzeniom. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała między innymi powieść Lot nisko nad ziemią oraz I tom sagi Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli (Wydawnictwo Zwierciadło, 2014). Źródło

ZASADY KONKURSU:

1.     Organizatorem konkursu jestem ja, właścicielka blogu babskieczytadla.blogspot.com . Fundatorem tej pięknej nagrody jest wydawnictwo.

2.     Nagrodą jest 1 egzemplarz książki Ałbeny Grabowskiej „Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli” tom II sagi.
3.     Konkurs rozpoczyna się dnia 1 maja 2015 o godz. 15.30, a kończy 15 maja 2015 o godz. 23.59.
4.     Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się w komentarzu do tego posta i
a/ podać swój e-mail
b/ odpowiedzieć w 3 zdaniach na pytanie: Którą/-ego współczesną/-ego Pisarkę/-rza kochasz najbardziej i dlaczego? Poleć mi Jej/-ego twórczość…
5.     Nie jest to warunkiem koniecznym, ale będzie mi bardzo miło, jeśli
a/ dodacie do obserwowanych/google + mój blog i/lub polubicie fanpage mojego bloga na Facebooku LINK (+1 los za obserwację i +1 los za polubienie)
b/ polubicie profil na Facebooku wydawnictwa Zwierciadło (+1 los)
c/ umieścicie na swoim blogu w widocznym miejscu baner do konkursu i/lub udostępnicie ten post na swoim profilu facebookowym (+1 los za baner na blogu i +1 los za udostępnienie na FB)
6.     Maksymalnie można więc uzyskać 6 losów w losowaniu nagrody.
7.     Nagroda wysyłana jest tylko na terenie Polski.
8.     Zwycięzca zostanie wyłoniony drogą losowania.
9.     Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 20 maja 2015, a zwycięzca zostanie o tym powiadomiony drogą mailową.
10.                       Na odpowiedź z adresem wysyłki czekam 3 dni od powiadomienia zwycięzcy. Po tym terminie wylosuję kolejną osobę.

Powodzonka !!!

8 komentarzy:

 1. Zgłaszam się.
  mail: kryniame@wp.pl
  odpowiedź na pytanie. Najbardziej uwielbiam twórczość Agnieszki Lingas- Łoniewskiej, ponieważ znakomicie lawiruje między moimi ulubionymi gatunkami literacki, czyli romansem, dramatem, sensacją i subtelną erotyką.
  obserwuje blog jako cyrysia
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. szaflikkrzysztof@gmail.com
  Moim ulubionym pisarzem jest Stephen King. Czemu? Mnóstwo powodów, między innymi nostalgię, którą widać w jego wielu książkach, za to że świetnie oddaje klimat małych miasteczek w Stanach. Za potwory, które mnie straszą już od wielu lat. I za milion innych rzeczy, na które tutaj brakłoby miejsca. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Biorę udział!
  annapotuczko@ gmail.com
  Polecam Ci twórczość Margaret Atwood, która tworzy od lat 60 i wygląda na to, że wiele ma jeszcze do napisania. Jest autorką naprawdę dobrych powieści o kobietach, dla kobiet, nasyconych głęboką treścią, z wielobarwnymi postaciami. Oprócz tego spod jej pióra wyszły świetne dysopie - "Opowieść podręcznej", która jest dla mnie takim kobiecym spojrzeniem na orwellowski "Rok 1984" z elementami "Nowego wspaniałego świata Huxley'a, a także postapokaliptyczną trylogię "Oryks i Derkacz", którą wkrótce będzie można obwjrzeć dzięki serialowej adaptacji HBO.
  Obserwuję i lubię na FB jako ja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem! mariolapomykaj@wp.pl Moje uczucia skradła Anna Klejzerowicz, gdańska pisarka (ma swoje magiczne miejsce na ziemi- dolina morenowa pod Gdańskiem), gdzie powstają jej powieści pełne prawd uniwersalnych, jak trzy części "Czarownicy", powieści kryminalne z wątkiem obyczajowym i rysem historycznym, zgłębiające również arkana sztuki. Oczarowała mnie, zaczarowała swym niepowtarzalnym stylem, umiejętnością poruszania tematów ważnych, zachowując profesjonalny obiektywizm, bez osądzania swych bohaterów, czy biegu historii. Jej przekaz skłania czytelnika do jego własnych przemyśleń i refleksji. Polecam wszystkim bardzo gorąco! Mogłabym tak jeszcze dłużej... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. kasiaj1-86@wp.pl
  Jedną z moich ulubionych współczesnych pisarek jest Jodi Picoult. Każda jej książka zapada głęboko w pamięć, jest przemyślana i świetnie skonstruowana. W jej stylu uwielbiam to, że nigdy nie ocenia swoich bohaterów, zostawia to czytelnikom, zarzuca sieć, intryguje, stawia pytania i... zostawia z tym swoich odbiorców.
  obserwuję jako : Kasia Jabłońska
  lubię na Facebooku jako: Mirabelkowa Biblioteczka

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się :)
  Wybieram J.K. Rowling ponieważ to dzięki niej tak kocham książki. Moja przygoda zaczęła się od serii Harrego Pottera. Wcześniej nie byłam zwolenniczką czytania książek. Po przeczytaniu serii o przygodach Pottera przekonałam się, że czytanie nie musi być nudne. Od tej pory zakochałam się w książkach i teraz nie wyobrażam sobie jak można nie czytać :)
  Lubię na FB jako DagMich Jan
  Obserwuję jako Dagmara Janik
  Udostępniłam na FB I Google+

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.