czwartek, 16 października 2014

# 175. Kopczyk # 16.KOPCZYK # 16
Oj dawno…dawno nie było kopczyka. Zaniedbałam niestety swojego bloga przez to głupie choróbsko, ale obiecuję, że wszystko odrobię. Na blogu nie miałam siły bywać, siedzieć przy kompie i coś pisać – to było ponad moje siły, ale… książek parę w tym czasie przeczytałam. Z wielu rzeczy jestem w stanie zrezygnować, ale książki czytam nawet jak głowa mi pęka, a nos przypomina buraczka. W tym kopczyku znalazły się kolejne egzemplarze recenzenckie, ale przecież we wrześniu miały swoją premierę dwie powieści, na które bardzo czekałam. Wiecie już zapewne, o których książkach mówię… 

No to zaczynamy…
Przedstawię Wam jak zwykle po kolei, od góry swoje nowe książkowe skarby. Oto one:

1.    Zawsze będę Cię kochać Teresa Monika Rudzka. Na tę książkę czekałam, jak tylko dowiedziałam się od Moniki, że we wrześniu będzie jej premiera. Po jej przeczytaniu długo w moich oczach gościły łzy. Wkrótce recenzja na moim blogu tej niepowtarzalnej, nieprzeciętnej, wyjątkowej powieści. Dziękuję Moniko, że ta książka trafiła w moje ręce jako egzemplarz recenzencki.
2.    Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli   Ałbena Grabowska. Moje trzecie spotkanie z twórczością Ałbeny i moim skromnym zdaniem – o ile poprzednie dwie powieści oceniałam jako bardzo dobre, to Stulecie Winnych jest powieścią genialną, doskonałą. Nie mogę się doczekać na kolejne tomy tej rewelacyjnej sagi. Dzięki wielkie Ałbena za egzemplarz recenzencki. Oczywiście recenzja wkrótce.
3.    Wybór Robert Whitlow. Wg mnie bardzo ciekawa tematyka -  problem aborcji i wyboru, przed jakim staje kobieta, gdy okazuje się, że jest w niechcianej ciąży. Książka z biblioteki – mam na nią wielką ochotę.
4.    Kolekcjoner Nora Roberts. Autorka należy do moich ulubionych już od dłuższego czasu i zawsze bardzo chętnie sięgam po jej twórczość. Ciekawa jestem, co tym razem dla nas przygotowała. Egzemplarz z biblioteki.  
5.    Cześć, mam na imię Michał -  Michał Krupa. Egzemplarz recenzencki otrzymany od Autora. Bardzo Michałowi za niego dziękuję i obiecuję przeczytać w miarę szybko. Ciekawa jestem tego debiutu, a także kolejnych pozycji wydanych przez Autora – tym bardziej, że zbierał same pozytywne opinie wśród moich koleżanek-blogerek.
6.    Pod drzewem magnolii – Frances Mayer. Książkę znalazłam w bibliotece i przyznam się, że urzekła mnie jej okładka. Potem przeczytałam jej opis i już wiedziałam, że to jest to. Powieść obyczajowo-społeczna, której akcja rozgrywa się na południu Stanów. Myślę, że powinna mi się spodobać.
7.    Coś więcej niż ślad – Paul L.Maier. Ci, co mnie odwiedzają od czasu do czasu na moim blogu, wiedzą, że byłam zachwycona dwoma poprzednimi tomami przygód profesora Harvardu Jonathana Webera. To już niestety ostatni tom cyklu – czy również mnie zachwyci? Wkrótce się o tym przekonam, bo książka już w najbliższym czasie doczeka się swojej kolejki. Egzemplarz recenzencki z Wydawnictwa PROMIC.

I tradycyjne pytanie. Czytaliście którąś z powyższych pozycji? I jakie wrażenia?

18 komentarzy:

 1. Niestety nic nie czytałam z powyższych książek :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie miałam okazji czytać żadnej z Twoich książek. Jednego jestem tylko pewna, że Nora Roberts na pewno cię nie zawiedzie, gdyż również jest to też jedna z moich ulubionych autorek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam "Pod drzewem magnolii" i bardzo mi się podobała:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba największą ochotę mam na książkę Michała Krupy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawz Twojej recenzji książek Teresy Moniki Rudzkiej i Michała Krupy. Życzę miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam "Wybór" i "Cześć, mam na imię Michał". Polecam obie z czystym sumieniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na razie chyba na żadną bym się nie skusiła. Życzę miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne nabytki. Szczególnie zazdroszczę ''Kolekcjonera'', bo bardzo lubię twórczość tej autorki. Życzę miłej lektury i czekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miłej lektury, chociaż szczerze powiedziawszy nie znalazłem tu niczego, co odpowiadałoby moim gustom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki nie w moim klimacie, ale udanej lektury :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Również płakałam przy lekturze "Zawsze będę Cię kochać".

  OdpowiedzUsuń
 12. czekam w takim razie na recenzję Nory;))

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaciekawiłaś mnie, szczególnie dwie pierwsze książki zapowiadają się ciekawie. Czekam więc na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie czytałam żadnej książki, ale kopczyk interesujący ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękny stosik :)
  Niestety nie czytałam żadnej z Twoich książek.

  OdpowiedzUsuń
 16. "Coś więcej, niż ślad" jest drugą książką z cyklu. Ostatnia to "Kodeks Konstantyna". Tyl;ko wydawnictwo wydało nie po kolei ;) Bardzo lubię ten cykl :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.