poniedziałek, 5 stycznia 2015

# 197. Zapowiedź Wydawnictwa Dobra LiteraturaCo „baba” powinna i chce przeczytać?


 


Wydawnictwo Dobra Literatura zaplanowało na luty 2015 premierę nowej powieści Katarzyny Michalik-Jaworskiej Blizny. Jeszcze nie tak dawno zachwycałam się debiutem Pani Kasi Pomyślę o tym jutro (recenzja TU), a teraz już czekam z niecierpliwością na Jej drugą powieść. Mam nadzieję, że będzie równie interesująca jak pierwsza, bo jej temat wydaje się bardzo ciekawy. 

Zresztą oceńcie sami.

 Katarzyna Michalik-Jaworska - Blizny


Data premiery: 15.02.2015

Gatunek: obyczajowa

Wydawnictwo: Dobra Literatura
"Nigdy nie godziłam się z teorią dziedziczności. Dziedziczenia bezrobocia, alkoholizmu… Nie wierzę w fatum. Ale ten zaklęty krąg powielanych schematów zdawał się niezniszczalny".

 Samobójstwo ojca, chłód matki, pijący i bijący ojczym, samotność, poczucie odrzucenia – zdawałoby się, że Mira – żona i matka – ma to wszystko już za sobą. Że sobie z tym poradziła. Że nigdy nie powieli błędów swojej rodziny. Jednak demony przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć. Mąż odchodzi, a ona topi żal w kolejnych kieliszkach wina. I tak jak wszyscy alkoholicy nie widzi swojego problemu. W końcu zostaje postawiona przed wyborem: przymusowe leczenie w zakładzie zamkniętym albo pozbawienie prawa do opieki nad córką…

"Blizny" to opowieść o próbie znalezienia swojego miejsca w świecie na przekór okolicznościom, o nieustannym rozdrapywaniu własnych ran, o przeszłości, która – jakkolwiek byśmy temu zaprzeczali – determinuje teraźniejszość. Czy wpływa też na przyszłość? Źródło


7 komentarzy:

 1. Nie słyszałam nigdy o autorce, ale książka wydaje się być naprawdę ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy tytuł. Chętnie przeczytam, jeśli będę miała okazję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie, chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. To może być bardzo ciekawa literatura:)

  OdpowiedzUsuń
 5. O autorce nie słyszałam, ale książka zapowiada się interesująco. Taki mały błąd masz: "Data premiery: 15.22.2015" :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Moje oczy się śmieją, jak go widzę i od razu robi mi się weselej i cieplej na duszy. Dzięki Wam wiem, ze warto pisać dalej i ze mój blog ma jakiś sens. Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz i odwiedzić wszystkich moich czytelników.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia na Waszym blogu.